TREĆE UZASTOPNO ZLATO

Bolt dokazao da mu nema ravnog: Jamajčanin je najbrži čovjek današnjice

15. 08. 2016 - 07:49 | Ostali sportovi

Usain Bolt nam je još jednom dokazao da mu nema ravnog. U izvanrednoj utrci, koju su s nestrpljenjem očekivali svi ljubitelji sporta, obranio je naslov olimpijskog pobjednika.

Istina, nakon 60-ak metara zaostajao je za najvećim rivalom Amerikancem Justinom Gatlinom, ali ga je prestigao u posljednjem dijelu utrke i slavio s 9.81 sekundi.

Na kraju je Gatlin, olimpijski prvak iz Atine, za Boltom zakasnio osam stotinki i osvojio svoju petu olimpijsku medalju.

Bronza je pripala Kanađaninu Andre De Grasseu, koji je u Riju istrčao rekord karijere (9.91).

Za Bolta je ovo sedma zlatna olimpijska medalja budući da je u Pekingu i Londonu slavio na 100, 200 metara i štafeti s Jamajkom na 4x100.

Postao je i prvi u historiji koji je osvojio tri zlata u "kraljevskoj utrci". Iza sebe je ostavio legendarnog Amerikanca Carla Lewisa s kojim je dosad dijelio vrh.