ABA LIGA

Zadar tek u posljednjem kolu stigao do prve domaće pobjede u ABA ligi

14. 12. 2018 - 22:12 | Košarka

Zvuči nevjerojatno, ali košarkaši Zadra su morali čekati posljednje kolo prvog dijela prvenstva ABA lige da upišu prvu domaću pobjedu u regionalnom natjecanju. U Višnjiku je danas pala Igokea rezultatom 95:80.

zadar-igokea

Zadrani su odlično otvorili utakmicu, nakon prvih 10 minuta imali 30:19, ali nakon što je Igokea u drugom dijelu smanjila zaostatak i bila bolja momčad izgledalo je kao da će utakmica biti neizvjesna do samog kraja.

No, to se ipak nije dogodilo – Zadar je u trećoj četvrtini opet 'stisnuo gas' i nije ga puštao do samog kraja utakmice te tako došao do ukupno 4. pobjede u sezoni.

Najefikasniji kod Zadra je bio Little koji je ubacio 21 poen te imao 4 asistencije i 3 skoka. Božić je dodao 19 poena, 10 skokova i 6 asistencije, a dvoznamenkasti su bili i Magarity (14p, 5s), Vaughn (14p, 3s) i Vuković (11p, 4s).

U redovima Igokee najbolji je bio Lešić s 22 poena, 9 skokova i 3 asistencije, a hrvatski reprezentativac Tomislav Zubčić odigrao je dosta loše te upisao samo 5 poena.