NBA LIGA

Nurkić odigrao ključnu ulogu u pobjedi Portlanda protiv lidera Istoka

15. 12. 2018 - 07:59 | Košarka

Nakon nekoliko poraza, ekipa Portlanda bljesnula je kad se najmanje očekivalo.

Bila je to rezultatski tijesna utakmica, a pitanje pobjednika bilo je riješeno u zadnjoj minuti, kada Aminu pogađa trojku na asistenciju Jusufa Nurkića za nedostižnih osam poena razlike. Meč je na kraju okončan sa skorom 128:122 u korist domaćih Trail Blazersa.

Nurkić je ponovo bio nadomak double-double učinka, za 26 minuta u igri bh. centar je upisao 11 poena, 9 skokova, 7 asistencija, 2 ukradene lopte i jednu blokadu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Damian Lillard (24 poena) i Zach Collins (16), a kod Raptorsa Kawhi Leonard (28) i Fred VanVleet (21).

Vrijedi navesti i da je Džanan Musa bio u kadru Brooklyna za meč protiv Washingtona, ali pobjedu svog tima (125:118) odgledao je s klupe.

Indiana Pacersi nastavljaju s odličnim igrama ove sezone, a noćas su upisali 19. pobjedu i to u gostima kod jake Philadelphije. Vodili su domaći s deset poena razlike nakon prvog poluvremena, ali u drugom nisu mogli zaustaviti nalete Pacersa. Završilo je 113:101.

Phila je opet bila bez Jimmya Butlera što utječe na rotaciju u velikoj mjeri, a sve je u svoje ruke uzeo Joel Embiid koji je zabio 40 poena i uzeo 21, ali nije bilo dovoljno da pomogne svojoj momčadi.

Pacerse je s 26 poena, deset skokova i pet asistencija vodio Thaddeus Young koji je odigrao možda i utakmicu sezone. Bogdanović mu se priključio i opet odigrao jako dobro. U 34 minute realizirao je 7 od 13 svojih šuteva, zabio 18 poena, uhvatio pet skokova i podijelio dvije asistencije.

New York Knicksi igrali su produžetak i u njemu dobili Charlotte Hornetse u gostima 126:124. Najzaslužniji za slavlje Knicksa bio je Emmanuel Mudiay koji je ubacio 34 poena i podijelio osam asistencija. Hornetsi su odigrali jako dobro, imali su raspoloženu petorku, ali morali su priznati poraz Knicksima.

Cleveland Cavaliersi su na domaćem parketu sa 114:102 poraženi od strane Milwaukee Bucksa za koje je rekord karijere izjednačio Giannis Antetokounmpo. Zabio je 44 poena, uhvatio 14 skokova i podijelio osam asistencija.