SKIJANJE

KRAJ BLISTAVE KARIJERE: Lindsay Vonn se oprostila sa još jednom medaljom

10. 02. 2019 - 14:58 | Ostali sportovi

Američka skijašica Lindzi Von osvojila je danas bronzanu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu u Oreu, u svojoj posljednjoj trci u karijeri.

"Ovo je sve što sam željela danas. Moram da priznam da sam bila malo nervozna, vjerovatno i najnervoznija u životu. Željela sam ovako da žavršim karijeru", rekla je Von poslije trke.

lindsey-vonn

Von je osvajanjem ove bronze postavila još jedan rekord pošto je postala prva skijašica koja je osvajala odličja na šest svjetskih prvenstava.

Legendarna Amerikanka je upravo u Oreu prije 12 godina osvojila svoje prve dvije medalje, srebra u spustu i superveleslalomu. Ona je karijeru završila sa dva svjetska zlata, tri srebra i tri bronze.

"Hvala ti Lindzi. Zvezda zauvijek", pisalo je na jednom od transparenata pored staze u Oreu.

Titulu svjetske šampione u spustu odbranila je Slovenka  Ilka Štuhec koja je trku završila u vremenu 1:01,74. Srebrena medalja pripala je Korin Suter iz Švajcarske koja je za pobjednicom zaostala 23 stotinke, dok je Von od Štuhec bila sporija za 49 stotinki.