NBA

KRALJEVI ISTOKA U PROBLEMIMA Šta se dešava sa Bostonom?

10. 02. 2019 - 16:31 | Košarka

Bit će zanimljivo pratiti Celticse do kraja sezone.

Čudnu sezonu imaju Boston Celticsi. Uoči početka sezone NBA analitičari su ih smatrali glavnim kandidatima za osvajanje Istočne konferencije, ali tokom sezone su se stvari ipak malo promijenile. Momčad Brada Stevensa dosta oscilira, nikako ne mogu uhvatiti konstantnu formu, a trenutno su tek na 5. mjestu Istoka s omjerom 35-21. Još gore po Celticse, više ih nitko ne smatra glavnim favoritom u konferenciji, puno ćete češće pronaći imena Milwaukee Bucksa i Toronto Raptorsa kao glavne kandidate za susret protiv Golden State Warriorsa u velikom NBA finalu.

Boston je uoči trade deadlinea ostao miran i čekao hoće li New Orleans već sada tradeati Anthonyja Davisa ili čekati do ljeta kada će i Celticsi ući u utrku za 'Obrvu'. Dobili su što su željeli, ali ipak nemaju mir u svlačionici ni oko nje, a najbolje se to vidjelo sinoć na utakmici protiv Los Angeles Clippersa.
Naime, Clippersi su došli u goste Bostonu nakon što su temeljito promijenili ekipu i ostali bez ponajboljeg igrača Tobiasa Harrisa te još nekoliko iskusnih igrača. Samim time bili su u statusu autsajdera na utakmici, a to je i potvrđeno u prvom poluvremenu kada je Boston imao prednost od 28 poena razlike. No, onda se dogodilo čudo. Igrači Bostona su jednostavno prestali igrati, a Clippersi su počeli pogađati u serijama. Prednost Celticsa se počela smanjivati, a sredinom posljednje četvrtine ekipa iz Los Angelesa je stigla do egala samo da bi kasnije upisali i pobjedu 123:112.

boston-prvi-pick

„U prvom poluvremenu utakmice nismo imali ništa od igre i uistinu je posebno da smo se uspjeli izvući. Već smo počeli raditi zabilješke za sljedeću utakmicu, toliko smo bili potonuli u ovoj“, rekao je trener Clippersa Doc Rivers nakon utakmice.

A koliko su navijači Bostona bili razočarani ovakvim ishodom najbolje je pokazala završnica utakmice kada su oni počeli napuštati dvoranu i prije posljednjeg sudačkog zvižduka dok su oni koji su ostali do kraja svoje igrače ispratili zvižducima. A da nešto ne valja sa Celticsima govori i izjava Marcusa Morrisa nakon utakmice.

„Uopće nije stvar u porazu, stvar je u stavu. Počeli smo spuštati glave, ne uživamo u igri. Čak i kada pobjeđujemo, to nije zabavno. Ne vidim da uživamo u košarci.“

Problemi postoje, to je jasno. Sada treba vidjeti kako će ih Boston riješiti.