NBA

DA LI OVAJ MOMAK MISLI STATI ? Luka Dončić zablistao u pobjedi protiv našeg Nurkića

11. 02. 2019 - 08:21 | Košarka

Dokazali su Dalas Maveriksi da ne leže Portlandu u prethodne dvije utakmice ove sezone, a večeras su ih dobili drugi put na domaćem terenu.

dallas

'Mavsi' su zahvaljujući sjajnoj završnici, odnosno posljednjoj četvrtini, savladali Portland rezultatom 102:101 (25:24, 22:33, 31:35, 24:9) i tako stigli do 26. pobjede u sezoni.

Još jednom je Luka Dončić preuzeo odgovornost kada se lomio meč. Na minut i po prije kraja doveo je Dalas u vođstvo poslije ludog prodora i poena pod faulom. Bio je precizan i sa linije penala. Na kraju je slovenački reprezentativac trojkom želio da ovjeri pobedu, nije prošlo, pa su gosti imali šut za pobjedu ali je Lilardov pokušaj ostao na obruču.

Domaće su do pobjede vodili Luka Dončić sa 28 poena, 9 skokova i 6 asistencija i Tim Hardavej Junior sa 24 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

U Portlandu je dominirao Demjan Lilard sa 30 poena i 5 asistencija, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić stigao je do dabl-dabl učinka sa 18 poena i 10 skokova.