ATP

Džumhur pao bez ispaljenog metka

15. 02. 2019 - 14:30 | Tenis

Nakon što ga je razbio na Australian Openu Monfils je i danas sa velikom lakoćom savladao našeg najbolje tenisare Damira Džumhura u sklopu četvrtfinala ATP turnira u Roterdamu.
Iako se na početku činilo da će Džumhur pružiti dobar otpor, u maratonskom prvom gemu gdje je Damir imao dvije brake lopte, poen ipak uzima Francuz, a igra našeg igrača se raspada.

monfils
Do kraja prvog seta uspio je osvojiti samo jedan gem tako da je prvi set završen sa 6:1. Na početku drugog seta Monfils pravi brake i vodi sa 2:0, međutim Damir se vraća u meč i izjednažava rezultat.
Nije dugo trebalo da Monfilis pojača ritam i do kraja susreta osvoji sve gemove. Rezultat u drugom setu je bio 6:2. Francuz čeka protivnika iz duela Daniil Medvedev - Jo-Wilfried Tsonga.