SERIE A

SJAJNI PIATEK: Napadač Milana je uradio ono što nije uradio ni Ronaldo, ni Shevchenko

17. 02. 2019 - 09:10 | Drugi pišu >> Fudbal

Poljak je postigao šest golova za 310 minuta u dresu Milana iz 18 pokušaja (osam u okvir). To je zaista fantastičan učinak vrijedan paženje.

27

Niti jedan napadač nikad nije tako brzo stigao do šest golova u dresu talijanskog giganta kao on. Piatek je zaslužan za veliku pobjedu Milana kod Atalante 3:1 kojom je Gattusova momčad nastavila kročiti prema plasmanu u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Recimo, legendarnom Gunnaru Nordahlu trebalo je 419 minuta za šest golova u dresu Milana, a Mariju Balotelliju 433.

Piatek je postigao 17 golova ove sezone u Serie A, što je dva manje od Juventusovog Cristiana Ronalda. U Milanu su već zaboravili na Higuaina i  više nito ne razmišlja o njemu.

"Postigao je odlučujuće golove, a onaj izjednačujući bio je ključan", rekao je njegov suigrač Franck Kessié.