FRANCUSKA

USPAVANKA U FRANCUSKOJ Golovi na samo jednoj utakmici

17. 02. 2019 - 17:17 | Drugi pišu >> Fudbal

U popodnevnom terminu imali smo tri utakmice Lige 1. Jedino su na utakmici u Bordou viđeni golovi, gde je domaćin dobio sa 2:1, dok su u Kaenu i Lilu utakmice završene najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Parovi su bili Bordo - Tuluz, Kaen - Strazbur i Lil - Monpelje.

"Žirondinci" su odmah iz prve šanse došli u vodstvo, stijrelac već u drugom minutu je mladi Hrvat Toma Bašić.

Ovo je ujedno bio i njegov prvi gol za Bordo od kada je ljetos došao iz splitskog Hajduka.
Imao je hrvatski ofanzivac još jednu dobru priliku, kao i gosti preko Sanogoa ali se na poluvrijeme odlazi rezultatom iz drugog minuta.

Gosti su itekako bili agilniji u drugom poluvremenu pa Tuluz preko Janika Kažuzaka poravna rezultat na 1:1 u 70. minutu, Francuz se najbolje snašao u gužvi posle kornera i postigao svoj prvi gol u sezoni.

Bordo stiže do ponovnog vodstva u 83. minutu preko iskusnog Žimi Brijana.

U Kaenu istoimeni klub je ugostio ekipu iz Strazbura.

Domaćini su imali najbolju šansu u prvom poluvremenu preko Saif-Edin Kauija u sedamnaestom minutu, ali njegov šut brani golman gostiju Sel.

U drugom poluvremenu nismo imali nekih prilika pa se utakmica u Kaenu završila rezultatom 0:0.

U Lilu "Doge" su ugostile Monpelje, gosti su im prekinuli seriju od pet pobeda u Ligi 1.

Prvo poluvrijeme drugoplasirani Lil je kontrolisao, najbolje prilike su imali preko Nikolasa Pepea i Žoze Fontea ali nisu uspjeli do vodstva.

Drugo poluvijreme takođe je Lil više napadao, a Monpelje biljži dobru priliku preko Petra Škuletića, ali srpski napadač nije mogao do svog drugog gola u tekućoj sezoni u Ligi 1.

Rezultatom 0:0 se završio i ovaj meč.

Bordo - Tuluz 2:1
Kaen - Strazbur 0:0
Lil - Monpelje 0:0