AFRIČKI KUP NACIJA

NE ZNA SE KO PIJE, A KO PLAĆA: Igrači Ruande i Obale Slonovače igrali u identičnim dresovima

24. 03. 2019 - 13:23 | Fudbal

Obala Slonovače i Ruanda igrale su u subotu utakmicu 6. kola kvalifikacija za afrički Kup nacija. Domaćini su pobijedili 3:0, ali je ova utakmica obišla svijet zbog nevjerojatnog propusta organizatora.

06

Reprezentacije su istrčale na teren u gotovo identičnim dresovima koje je u televizijskom prijenosu bilo nemoguće razlikovati. Domaćini su igrali u svojim tradicionalnim narančastim, a gosti u žutim dresovima.

Na terenu su vjerovatno razlikovali jedni druge, ali s tribina, a posebno u prijenosu se ništa nije vidjelo. Problema je očito najviše imao gostujući golman koji je već u 7. minuti primio prvi gol kad je zabio Pepe, a u nastavku su visoku pobjedu osigurali Bailly i Cornet.