LIGA 1

MARSEJ NE ODUSTAJE OD LIGE ŠAMPIONA : Ekipa s juga Francuske upisala novi trijumf

20. 04. 2019 - 19:22 | Drugi pišu >> Fudbal

Marsej gostovao kod "fenjeraša" u Genganu gdje je stigao do nova tri boda u trci sa Lionom za poziciju broj tri koja vodi u evropsku elitu naredne sezone, rezultat je bio 3:1.

Gostujući tim je vrlo brzo po početku duela stigao do vođstva, Brazilac Luiz Gustavo iz svog drugog pokušaja donosi prednost od 1:0.

Marsej je nastavio sa inicijativom koju kruniše pogotkom Okampos u 40. minutu kada koristi odličnu asistenciju Tovana.

Domaći pak ne odustaju, po povratku sa pauze u 56. minutu N'Gbakto iz teške pozicije maltene iz mrtvog ugla uspjeva da prepolovi prednost gostiju.

U 80. minutu Gustavo je imao prilku da postigne svoji drugi gol na meču, ali golman Gengana odlično reaguje.

Svojim golom u nadoknadi drugog poluvremena Valeri Žerman osigurava sva tri boda za gostujući tim sa "Velodroma".

Nemanja Radonjić je ušao kao izmjena Tovanu u 66. minutu.

Ovom pobjedom Marsej se približava Lionu na pet bodova u borbi za treću poziciju koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone, ostalo je pet kola do kraja.

Gengan ostaje na poziciji devetanest te će se do kraja šampionata boriti za opstanak.