DVA GOLA SRBINA: Ajax je šampion, a Dušan Tadić najbolji strijelac Holandije (VIDEO)

15. 05. 2019 - 22:24 | Drugi pišu >> Fudbal

Fudbaleri Ajaksa savladali su De Grafšap (4:1) i osvojili 34. titulu šampiona Holandije.

Meč je obilježio srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je sa dva gola postao i prvi strijelac prvenstva Holandije. On je pogodio 28 puta u sezoni, kao i Luk De Jong, ali je upisao i 12 asistencija.

Vodeći pogodak za Ajaks postigao je Lase Šene u 37. minutu iz slobodnog udarca. Bilo je znakova opuštenosti i u redovima novog šampiona Holandije.

Uspio je u takvoj konstalaciji snaga domaćin da stigne do izjednačenja... Međutim, brzo su stvarili došle na svoje mjesto. Igrao se 44. minut kada je Zijah oduzeo jednu loptu na polovini De Grafšapa, zatim u slalomu prošao nekoliko igrača i nesebično asistirao Taljafiku za novo vođstvo Kopljanika.

Već tada su igrači Ajaksa razmišljali o šampionskoj žurci, ali imao je Dušan Tadić pregršt motiva. Dušan je postigao  pogodak iz penala i stigao do kote od 27. prvenstvenih golova u sezoni.

Dovoljno da se razigra ostatak tima i ponudi još jednu priliku Dušanu Tadiću da se istakne.

Tako je i bilo, pošto je ljevicom Tadić postigao još jedan pogodak.