NHL

Stanley Cup: Boston spasio meč loptu i izborio sedmu utakmicu

10. 06. 2019 - 08:44 | Ostali sportovi

Hokejaši Boston Bruinsa pobijedili su St. Louis Blues u gostima 5:1 i izborili sedmu, odlučujuću utakmicu Stanley Cupa.

Bruinsi su tako pokvarili feštu u St. Louisu koji nikad nije osvojio naslov pobjednika Stanley Cupa, a imao je veliku priliku na svojem ledu završiti posao. No Bruinsi su poveli golom Brada Marchanda gotovo iz mrtvog kuta na powerplayu u 9. minuti, a na 2:0 povisio je Carlo u 43. minuti utakmice.

Kuhlman je u 51. prelomio susret, ali je kratku nadu Bluesu vratio O'Reilly dvije minute kasnije. No do kraja su Pastrnak u 55. i Chara u 58. minuti na prazan gol osigurali Bostonu majstoricu na domaćem ledu.

Nijedna momčad u ovom finalu nije imala dvije utakmice prednosti. Boston je dobio prvu utakmicu pa drugu izgubio u produžetku. Onda je slavio u St. Louisu 7:2 pa dva dana kasnije izgubio 4:2, a St. Louis je meč loptu osigurao pobjedom 2:1 u gostima u petoj utakmici, no prednost nije iskoristio.

Odlučujući susret igra se u noći na četvrtak.