PRIJATELJSKI MEČ

Hrvatska poražena od Tunisa u varaždinskoj provjeri

11. 06. 2019 - 22:41 | Fudbal

U Varaždinu, pred 8036 gledatelja, Hrvatska je ugostila Tunis i izgubila sa 2:1. Ovo je prvi poraz ikad Hrvatske od neke afričke reprezentacije.

Tunižani su poveli rano. U 16. minuti odigrana je lijepa kombinacija u kojoj je napravljen višak na desnoj strani, te se Badri našao sam pred Slugom. Iz neposredne blizine nije mu bilo teško dovesti svoju momčad u vodstvo, iako je Sluga okrznuo loptu.

Do kraja poluvremena vidjeli smo ni manje ni više nego četiri stopostotne prilike za goste. Badri i Khazri radili su što su htjeli i samo su sreća, Sluga i nespretnost tuniških napadača spriječili da Hrvatska ode na predah sa još većim zaostatkom.

U nastavku nešto drukčija priča. Odmah u 47. minuti Hrvatska izjednačuje. Kovačić šalje okomitu loptu u srce obrane gostiju, Badelj kratko preusmjerava prema Petkoviću, a napadač Dinama nakon varke lijepo poentira desnom nogom u padu od stative. U ovoj jednoj akciji je više nego jasno vidljivo kakve klase ima hrvatska ekipa u sastavu, ali je danas zalaganje bilo problem.

U ovom razdoblju je Hrvatska aktivnija, češće je pred golom protivnika i kao da su se Dalićevi igrači malo trgnuli. U 53. minuti lijepa kombinacija Badelja, Bartoleca i Kramarića završava udarcem potonjeg, ali treći strijelac Bundeslige prolazi kroz malu realizatorsku krizu te ne uspjeva niti ovaj put.

U narednom razdoblju Dalić malo osvježava sastav, izašli su Kovačić i Badelj, ušli Perišić i Brozović. Nedugo potom, u 60. minuti, opet zicer za Tunižane. Msakni je sam pred golom, no opet Sluga izlazi, skraćuje kut i brani udarac.

Dvije minute poslije ulazi Mijo Caktaš umjesto Kramarića, a u 69. Tunis ponovno vodi. Udarac sa ruba kaznenog prostora Vida slučajno skreće rukom u korner, a s obzirom na novo pravilo koje kaže da se baš svaki kontakt rukom u šesnaestercu sudi kao kazneni udarac, sumnje nije bilo. Lopta ide na bijelu točku, a zamjena Sliti sigurno zabija po sredini.

Negdje u ovo vrijeme počeo je prilično jak pljusak u Varaždinu i uvjeti za igru, kao i za gledanje na stadionu, postali su prilično nezgodni. Do kraja smo vidjeli samo nekoliko sramežljivijih pokušaja Caktaša i Perišića, ne bez uspjeha. Po ovakvom vremenu teško je bilo i nešto više očekivati.