Rukometna reprezentacija BiH izgubila od Bjelorusije

12. 06. 2019 - 22:41 | Ostali sportovi

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je od Bjelorusije izgubila rezultatom 31:25 u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Bjelorusija je nakon pet minuta igre imala prednost rezultatom 5:2, što je našim rukometašima teško palo.

Gosti su održavali prednost sve do 18. minute kada je Ibrahim Haseljić svojim trećim pogotkom na meču doveo našu selekciju na minus jedan, a potom je Senjamin Burić pogodio za izjednačenje (8:8).

Nakon toga su Bjelorusi serijom 3:1 otišli na plus dva (11:8).

Na samom kraju prvog poluvremena igra naše selekcije se raspala, te su Bjelorusi na poluvrijeme otišli s prednošću 17:12.

Na početku drugog poluvremena Bjelorusi su otišli na plus šest (18:12). Naši reprezentativci su uspjeli smanjiti na tri gola razlike (23:20) u 43. minuti.

Kuleš je u 48. minuti postigao svoj sedmi pogodak na meču za sedam razlike (27:20), a pet minuta prije kraja gosti su došli i do maksimalnih plus osam (31:23).

Do kraja susreta domaći su uspjeli samo ublažiti poraz na konačnih minus šest (31:25).