COPA AMERICA

ČILEANCI NA SJAJAN NAČIN ZAPOČELI ODBRANU NASLOVA Sanchez zabio gol nakon pet mjeseci, Vargas obara rekorde

18. 06. 2019 - 08:00 | Fudbal

Nogometaši Čilea su u Sao Paulu u 1. kolu Grupe C Copa Americe pobijedili Japan 4:0 i na najbolji mogući način krenuli u odbranu naslova.

Japanci, koji su na Copu došli s pozivnicom organizatora, držali su se do 41. minute i vodećeg gola Pulgara. To ih je i presjeklo, pa je Čile već u 54. minuti zabio drugi gol, da bi u zadnjih osam minuta visoku pobjedu osigurali Sanchez i Vargas.

Alexisu Sanchezu to je bio prvi gol za klub ili reprezentaciju još od januara ove godine, dok je Vargas svojim pogotkom prestigao Marcela Salasa na listi najboljih strijelaca Čilea te mu vodeći Sanchez bježi samo četiri gola.

Čile i Urugvaj su vodeći u ovoj grupi s po tri boda i gol-razlikom 4:0.