Mladost i Tuzla City slavili na otvaranju sezone

20. 07. 2019 - 21:22 | Fudbal

Nova sezona Premijer lige počela je utakmicama između Veleža i Mladosti, te Zvijezde i Tuzla Cityija.

Fudbaleri Veleža su u prvoj utakmici u elitnom takmičenju u posljednje tri godine pred prepunim tribinama stadiona Rođeni poraženi od Mladosti iz Doboj Kaknja.

Gosti u vođstvo dolaze u 10. minutu preko Fanima, Amer Hiroš je oduzeo loptu na sredini terena i uposlio internacionalca iz Engleske koji rutinski pogađa za 1:0.

Mostarci do poravnanja dolaze u 50. minutu, nakon sjajne akcije po lijevoj strani, Beriša je pogodio za 1:1.

Samo četiri minuta gosti ponovo vode, Nermin Crnički je efektnim udarcem savladao golmana "Rođenih".

Pobjedu je gostima potvrdio Nemanja Dragutinović u 84. minutu i ovjerio tri boda za goste iz Doboj Kaknja.

Tuzla City je deklasirala Zvijezdu i sa pet golova protutnjala Ugljevikom. Za goste iz Tuzle redom su pogađali Crnkić dva puta, Ubiparip i Ramić. Igrači Zvijezde su postigli i autogol.

Posljednju utakmicu današnjeg programa na stadionu Grbavica, odigrat će Željezničar i Borac iz Banja Luke.