BAYERN - REAL 3:1 Kovač razbio novi Zidaneov Real

21. 07. 2019 - 08:21 | Drugi pišu >> Fudbal

REAL JE u prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu izgubio od Bayerna u Houstonu 3:1.

Prvi nastup momčadi Zinedinea Zidanea bio je vrlo iščekivan u španjolskim medijima koji su ga usporedili sa slijetanjem čovjeka na Mjesec u isto vrijeme prije točno 50 godina, ali od spektakla koji se očekuje od novih Galacticosa još nije bilo ništa.

To je potpuno razumljivo jer je momčad tek na početku priprema i ništa se ne može suditi po dva poluvremena i dvije različite momčadi. U prvih 45 minuta jedini novi igrač u momčadi bio je Eden Hazard koji je debitirao s brojem 50. S njim su u napadu igrali Benzema i Asensio, a u vezi Modrić, Kroos i Isco.

Real je bio bolja momčad u prvom dijelu, ali je Bayern na odmor otišao s vodstvom 1:0 nakon krasne akcije koju je golom završio Corentin Tolisso. Zidane je u svlačionici ostavio kompletnu početnu postavu pa su u nastavku debitirali Luka Jović, Ferland Mendy, Rodrygo i Japanac Kubo. I Niko Kovač napravio je pet izmjena uoči drugog dijela u kojem je njegova momčad bila efikasnija i puno bolja od Reala.

U 67. minuti je Lewandowski solo akcijom povisio na 2:0, a samo dvije minute kasnije lijep gol zabio je Serge Gnabry za 3:0. Počasni gol za Real bio je djelo Rodryga u 85. minuti. Mladi Brazilac zabio je fantastičan gol iz slobodnog udarca za konačnih 3:1. Bayern je posljednjih devet minuta igrao s igračem manje nakon što je isključen golman Sven Ulreich.