BAYERN - FENERBAHČE 6:1 Golijada Kovačevog Bayerna, hat-trick Mullera

30. 07. 2019 - 22:48 | Drugi pišu >> Fudbal

GOLIJADA na Allianz Areni. Bayern je razbio Fenerbahče 6:1 u polufinalu Audi Cupa, koji se tradicionalno svakog ljeta igra u sklopu priprema za novu sezonu. Momčad Nike Kovača je do 31. minute stigla do velikih 3:0 i praktički riješila pitanje pobjednika. Bavarci su pet golova zabili u prvom poluvremenu.

Thomas Muller je u 20. minuti ušao umjesto ozlijeđenog Sergea Gnabryja i zabio hat-trick u potopu Fenera.

Show je u 22. minuti najavio Thiago Alcantara majstorskim dodavanjem za Roberta Lewandowskog. Poljak je izbjegao zaleđe i potom nesebično dodao do nekada hvaljenog, a posljednjih godina osporavanog Renata Sancheza koji je loptu ugurao u gol za vodstvo Bavaraca.

Već u 28. minuti semafor je pokazao 2:0, a navijači su pljeskom pozdravili novi pogodak svoje momčadi. Kingsley Koman je odlično prošao po lijevoj strani i poslao povratnu loptu na 11-12 metara za Leona Goretzku, a on je iz prve opalio i uspio provući loptu između golmana i dva protivnička igrača, koji su se pokušali spasiti na gol-liniji, ali bezuspješno.

Iako je u pitanju bila prijateljska utakmica, dva primljena gola u šest minuta toliko su šokirala igrače turskog kluba da su u 31. minuti praktički sami sebi zabili treći gol. Obrambeni igrač Fenera je jednu bezopasnu loptu primio u petercu i neobjašnjivo krenuo driblati Mullera, a iskusni njemački napadač mu ju je oduzeo i rutinski zabio za 3:0.

Na 4:0 je u 40. minuti povisio Koman nakon prekrasne akcije njemačkog prvaka. Lopta je krenula s lijeve strane, a potom je kroz tri brza dodavanja stigla do Francuza, koji je s lijeve strane zabio na prvu stativu, a točku na "i" u 45. minuti za nestvarnih 5:0 pred odmor stavio je Muller svojim drugim golom, ovog puta iz penala.

U visokom ritmu Bayern je nastavio i u drugom poluvremenu, a Muller je u 59. minuti stigao do hat-tricka. Nakon duge lopte braniča domaćih Muller je pobjegao obrani Fenera, čiji je golman Harun Tekin neobjašnjivo istrčao na 40-ak metara i debelo zakasnio, a Nijemac je to iskoristio i pronašao mrežu iz velike daljine.

Počasni gol za goste u 64. minuti zabio je bivši igrač Werdera, St. Paulija, Freiburga, Mönchengladbacha i Wolfsburga Max Kruse. Igrač Bayerna poklonio mu je loptu na sredini terena, nakon čega je 31-godišnji napadač prošao i s desne strane pogodio suprotni kut za 6:1.

Bayern će u finalu (srijeda 20:30) igrati protiv Tottenhama, koji je golom Harryja Kanea srušio Real. Za treće mjesto će prije toga igrati Modrić i društvo protiv Fenerbahčea (18 sati).