ČLAN KLUBA BORSA

BRAVO, PERO: Mostarac osvojio zlatnu medalju u judou, Bosna i Hercegovina ima PRVAKA

03. 08. 2019 - 10:29 | Borba >> Judo

Član judo kluba "Borsa" Petar Zadro osvojio je zlatnu medalju na Europskom sveučilišnom prvenstvu (EUSA) koje se održava u Zagrebu, a koje okuplja 1300 natjecatelja, 404 sveučilišta iz 36 zemalja

Zadro je bio na rasporedu drugog dana natjecanja, a nastupao je u kategoriji do 66 kilograma i predstavljao Sveučlišite u Mostaru. Do zlatne medalje Zadro je pobjedio u 5 borbi i zauzeo poziciju najboljeg u Europi.

Na pobjedničko postolje najboljih uz Petra su i Mađar Bence Boros, Francuz Remi Balague, te Njemac Leon Philipp, priopćeno je iz kluba "Borsa".

Dugogodišnji reprezentativac i jedan od najuspješnijih sportaša BiH Petar Zadro osvajač je mnogobrojnih značajnih titula u judo sportu, a napomenimo da je protekle godine osvojio i brončano odličje na prvenstu Europe za seniore do 23 godine.

Judo klub "Borsa" iz kojeg je ponikao aktualni prvak jedan je od najuspješnijih sportskih kolektiva grada Mostara i Bosne i Hercegovine, navodi se u saopćenju.