LIGA PRVAKA

Rosenborg novom pobjedom izbacio Maribor, Slovenci idu u Ligu Evrope

13. 08. 2019 - 21:14 | Fudbal

Slovenski šampion Maribor poražen je i drugi put od Rosenborga čime se oprostio od učešća u Ligi prvaka ove sezone.

Ovog puta u Trondheimu u revanšu trećeg kola kvalifikacija bilo je, kao i u Ljudskom vrtu 3:1, čime je norveški šampion izborio evropsku jesen.

Maribor je imao praktično nemoguću misiju, pošto je u Norveškoj morao postići tri gola. Malu nadu doneo je Rudi Požeg Vančas, koji je postigao gol u drugoj minuti nadoknade za vodstvo Slovenaca.

Nada je ipak, brzo splasnula. U 53. minutu Soderlund donosi izjednačenje, a u 61. minutu Konradsen praktično stavlja tačku na dvomeč. U 81. minuti Konradsen je postigao i drugi gol, za još jednu pobjedu Rosenborga 3:1.

Norveški šampion će u play-offu za Ligu prvaka igrati protiv pobjednika meča Dinamo Zagreb - Ferencvaroš, dok Mariboru predstoji borba za Ligu Evrope, a u play-offu ga čeka pobjednik dvomeča Valur - Ludogorec, a to će biti po svemu sudeći bugarski šampion, koji je prvi meč dobio 5:0.

Nastup u četvrtom pretkolu Lige prvaka izborio je i APOEL koji je u gostima savladao Qarabag (2:0) i sa ukupnih 5:2 prošao dalje.