LAMPARD OČAJAN: Chelsea ponovo bez pobjede

18. 08. 2019 - 21:05 | Drugi pišu >> Fudbal

Fudbaleri Čelsija i Lestera remizirali su u drugom kolu engleskog šampionata na "Stamfrod Bridžu", meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su "Plavci" već u šestom minutu, greška Ndidija, krade mu Maunt loptu, mladi vezista ulazi u kazneni prostor rivala i u padu šutira veoma dobro, lopta je prošla pored Šmajhela i završila u mreži "Lisica" za 1:0.

Novu veliku šansu imao je odlični Maunt u 22. minutu, Aspilikueta je centrirao sa desne strane, u trepavicu je pogodio mladog vezistu, ali je vezista Čelsija glavom loptu poslao pravo u ruke Kaspera Šmajhela.

Još jedna sjajna prilika za domaćina već u 27. minutu, Žiru je maestralno petom proigrao Kantea, ali je Fuhs u poslednjem trenutnku uspio da izblokira vezistu Čelsija, lopta je prošla tik pored stative.

Nije bilo promene rezultata do odlaska na odmor, Lester nešto angažovaniji u nastavku, posebno je agilan bio Medison.

Ipak, nisu uspijevali ozbiljnije da priprete Kepi sve do 67. minuta, kada je Medison pronašao Ndidija, a ovaj glavom zatresao mrežu domaćina za 1:1, iskupio se Nigerijac za grešku sa početka utakmcie.

U 73. minutu šansa za Medisona, prošao je po lijevoj strani, ali je završnica bila loša, lopta je otišla daleko od gola "Plavaca".

Šansa i za Vardija u 77. minutu, ali je takođe bio neprecizan, da bi Tilemans bio u dobroj poziciji u 89. minutu, ali je Kepa uspio da interveniše.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, drugi bod za "Lisice", prvi za Čelsi u novoj sezoni.