ODLIČAN NASTUP

Mladi bh. kickboxeri osvojili 14 medalja na EP-u u Mađarskoj

30. 08. 2019 - 18:36 | Borba >> Kick boks

Kickbox reprezentacija BiH osvojila je 14 medalja na Evropskom prvenstvu za djecu, kadete i juniore u mađarskom Gyoru.

Zlatnu medalju osvojila je Adna Behrem, dok su srebrene odnijeli Zaim Kulanić, Adna Hodžić, Amar Jusupović i Lamija Hamulić.

Bronzane medalje odnijeli su Huso Turić, Tamara Radovanović, Aleksandar Milošević, Sergej Pudar, Ivan Marković, Ema Hamulić i Dino Ružnić

Posljednjeg takmičarskog dana Almin Hodžić, član KBV "Flek Tom-Cat" iz Tuzle, borit će se za zlatnu medalju ili potvrdu srebrene medalje u disciplini low kick.

Vođa bh. tima bio je Salko Zildžić, a selektor juniorske reprezentacije BiH Veselin Đuričić.

Treneri reprezentacije BiH su Senad Osmanović, Redžep Halilović, Zijad Halilović, Husein Alibalić, Slobodan Radovanović, Senad Ćatić, Amel Litrić, Husein Bečirević, Samir Hamulić, Mustafa Zulić i Bećo Durdžić.

Na takmičenju je učestvovalo 1.991 takmičara iz 39 država članica WAKO organizacije raspoređenih u 255 uzrasno/težinskih kategorija.