MUNDOBASKET

AMERIKANCI BOLJI OD BRAZILA Poznati svi parovi četvrtfinala SP-a

09. 09. 2019 - 16:27 | Košarka

Reprezentacija SAD-a se mučila sa iskusnim Brazilcima u prvih 20 minuta, ali su u trećem kvartalu uspostavili kontrolu i na kraju upisali još jedan trijumf rezultatom 89:73 na Mundobasketu.

Držali su se Brazilci u prvom poluvremenu, prvi kvartal pripao je Amerikancima rezultatom 21:18.

Nakon par minuta igre u nastavku, ostali su bez selektora, kako je hrvatski stručnjak Aco Petrović zaradi drugu tehničku grešku, samim tim i isključenje.

Popularni Aca Trica je pobjesnio na sudije kada Varejao prilikom jednog prodora nije dobio faul, ušao je na parket, posvađao se sa sudijama i Donovanom Mitchellom, nakon toga je morao da se zaputi ka svlačionici.

Držali su se njegovi puleni do kraja prvog poluvremena, koje selekcija SAD dobija sa 43:39.

U trećem kvartalu Amerikanci su sačuvali prednost, a posljednji odmor odlaze sa +11.

Sve je bilo jasno ubrzo u trećem kvartalu, došli su favorizovani košarkaši SAD i do viška od 20 poena, pa su upisali i peti trijumf na planetarnoj smotri.

Predvodili su pobjednički sastav Myles Turner i Kemba Walker sa po 16 poena, pratili su ih Jaylen Brown sa 11 i Harrison Barnes sa 10 poena.

Kod Brazila 21 poen Benitea, 14 je dodao Leandrinho Barbosa.

Trijumfom su Amerikanci obezbijedili i prvo mjesto u grupi K, pa će u četvrtfinalu igrati sa drugoplasiranim iz grupe L, selekcijom Francuske.

Ovim susretom okončana je i druga faza takmičenja, a u nastavku pogledajte parove četvrtfinala.