KVALIFIKACIJE ZA EP

RAPSODIJA GOLOVA NA ST. MARY'SU Englezi sa 5:3 slavili protiv Kosova, Česi bez problema sa Crnom Gorom

10. 09. 2019 - 22:42 | Drugi pišu >> Fudbal

Fudbaleri Engleske i Kosova odigrali su ljepoticu večeri na stadionu St. Mary's u Southamptonu u Grupi A kvalifikacija za Euro.

Gordi Albion slavio je sa 5:3, a Kosovo se u najboljem svijetlu prikazalo fudbalskom svijetu.

Poveli su gosti već u 1. minuti preko Berishe, no nakon toga kanonada do kraja poluvremena. Golovima Sterlinga, Kanea, autogolom Vojvode te sa dva pogotka talentovanog Sancha Englezi su na odmor otišli sa 5:1.

Ipak, hrabro Kosovo se nije odlučilo predati pa je u drugom poluvremenu odigralo fantastično i preko Berishe i Muriqa sa bijele tačke ublažilo poraz.

U drugom meču grupe Češka je sa tri gola u drugom poluvremenu bila bolja od Crne Gore sa 3:0 u Podgorici.

Englezi su prvi sa 12 bodova, Češka slijedi sa 9, Kosovo ima 8, dok su Crna Gora i Bugarska posljednji sa dva boda.

U grupi H laka pobjeda Francuske protiv Andore sa 3:0 pogocima Comana, Lengleta i Ben Yeddera. Griezmann je drugi put u četiri dana promašio sa bijele tačke.

U drugom meču Albanija je sa 4:2 pobijedila Island. Turska je sa 4:0 protutnjala Moldavijom.

Turci vode u grupi sa 15 bodova, koliko ima i Francuska, ali sa lošijim međusobnim omjerom. 12 ima Island, 9 Albanija, 3 Moldavija, dok je Andora, očekivano, bez bodova.