BEZ MESSIJA

Barca zabila pet golova Valenciji, čudesni Fati (16) oduševio svijet sporta

14. 09. 2019 - 23:16 | Fudbal

Španski nogometni prvak Barcelona u derbiju je 4. kola na svom Camp Nou uvjerljivo nadigrala Valenciju sa 5-2 (2-1).

Barcelona je odlično otvorila utakmicu i povela 2-0 preko 16-godišnjeg čuda od djeteta u svojim redovima Ansua Fatija (2) i De Jonga (7) nakon samo sedam minuta. Valencia je smanjila na 2-1 golom Gameira (27), no u nastavku su Pique (51) i Suarez (61, 82) riješili pitanje pobjednika. na konačnih 5-2 smanjio je Maxi Gomez (90+2).

Vodeći Atletico iz Madrida izgubio je prve bodove u sezoni izgubivši na gostovanju u San Sebastianu od Real Sociedada sa 0-2 (0-0). Domaći su sve riješili u samo tri minute preko Odegaarda (58) i Monreala (61).

Atletico je ostao na devet bodova, jednim više od Reala iz Madrida i Athetica, dok je Real Sociedad šesti sa sedam bodova.

Real Madrid je bez ozlijeđenog Luke Modrića na domaćem terenu svladao Levante sa 3-2 (3-0). Dvostruki strijelac bio je Karim Benzema, u 25. i 31. minuti, a jedan pogodak dodao je Casemiro (40). U nastavku pogocima Borje Mayorala (49) i Melera (75) gosti su došli nadomak iznenađenja, imali su i dvije šanse u sudačkoj nadoknadi, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja