FORMULA 1

NOVA KATASTROFA FERRARIJA Hamilton iskoristio poklon i slavio u Sočiju

29. 09. 2019 - 16:00 | Autosvijet

Vozač Mercedesa Lewis Hamilton pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Rusije u Sočiju i primakao se osvajanju šeste šampionske titule.

Hamilton je ostvario 82. pobjedu u karijeri, devetu u sezoni, a četvrtu u Rusiji. Petostruki svjetski prvak osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke.

Pet trka prije kraja Hamilton ima 73 bodova prednosti nad timskim kolegom Valtterijem Bottasom.

Drugo mjesto zauzeo je Bottas, a treći je bio Charles Leclerc iz Ferrarija, koji je krenuo sa pol pozicije.

Oko 13. kruga Sebastian Vettel je bio prvi, ispred Leclerca. Tada je došlo prvo naređenje Ferrarija, koji su Nijemcu rekli da propusti mlađeg kolegu, koji je to odbio uraditi.

Nijemac nije poslušao naređenje ekipe i koji minut kasnije desila se katastrofa. Vozilo Nijemca je krenulo da usporava, a zatim se potpuno zaustavilo. Otkazao mu je motor i trka za njega je bila završena.

Ubrzo je na stazu stupila "žuta zastavica" i Safety Car, a sve to iskoristio je Mercedes.

Naredna trka u šampionatu vozi se 13. oktobra za Veliku nagradu Japana.