GUBIO JE SA 6:0, A ONDA NAPRAVIO NEŠTO ŠTO JE POSTALO HIT NA INTERNETU: Protivnik ostao u čudu

02. 10. 2019 - 19:23 | Tenis

Sigurno ne biste čuli da se u Barceloni igra jedan od ATP-ovih challengera ove sedmice da se nije dogodio potez jednog tenisera koji je, kako se to po najnovijem kaže, postao viralan.

U drugom kolu toga turnira na zemljanoj podlozi igrali su pobjednik, Slovak Filip Horansky i poraženi španjolski predstavnik Alejandro Davidovich Fokina. O izjednačenosti meča dovoljno govori podatak da je otišao u odlučujuću, trinaestu igru trećega seta. Slovak je dobio prvi set sa 6:2, a Davidovich, španski tenisač ruskog porijekla uzvratio mu je sa 6:4 u drugom.

Ali, u tie-breaku trećeg nije išlo dobro za Davidovicha. Gubio je sa 6:0, a onda se odlučio obje loptice na servisu poslati daleko izvan terena. Vidno iznervirani Davidovich nije dobro podnio krah u ključnim trenucima meča.