IZUZETNO TEŠKA POBJEDA

Nevjerovatan preokret Džumhura za finale kvalifikacija Mastersa u Šangaju

05. 10. 2019 - 13:01 | Tenis

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (93. ATP) plasirao se u finale kvalifikacija za ATP turnir Masters serije 1000 u Šangaju, koji se igra za nagradni fond od 7,4 miliona dolara.Džumhur je jutros na startu kvalifikacija pobijedio Japanca Tatsumu Itoa (141. ATP) sa 4:6, 7:6, 6:2.

Naš teniser je opet loše krenuo u meč izgubivši prvi set nakon što je Itu bio dovoljan jedan break, onaj iz 10. gema.

Katastrofalno je krenuo Damir i u drugom setu izgubivši prva dva servisa pa je Japanac bio na samo dva gema do pobjede (4:0). I imao je kod rezultata 5:4 dvije meč-lopte, ali se naš teniser oba puta spasio te na kraju i izjednačio u setovima.

Iskoristio je Damir psihološku prednost i u trećem odlučujućem setu s dva breaka došao do pobjede pa će za plasman u glavni žrijeb igrati protiv Italijana Marca Cecchinata (65. ATP).

Ujedno će ovo biti njihov sedmi duel na ATP touru, a Džumhur je dosad slavio dva puta, 2016. u Dohi i prije dvije sedmice u Zhuhaiju.