GERARD PIQUE

DOKLE OVAJ BEZOBRAZLUK?! Zvijezda Barcelone namjerno dobila žuti, ovo je prevršilo svaku mjeru

07. 10. 2019 - 18:49 | Druga strana sporta

Gerard Pique dobio je kontroverzan žuti karton u pobjedi Barce 4-0 protiv Seville, a navijači su ubijeđeni da je defanzivac namjerno zaradio opomenu.

Pique je dobio žuti karton od sudije Antonija Mateu Lahoza nakon što je nabio loptu u 85. minuti.

Bio mu je ovo peti žuti karton u sezoni zbog čega će propustiti gostovanje kod Eibara 19. oktobra kada se završi reprezentativna pauza. Ali, žuti znači suspenziju na jednu utakmicu pa će se Pique, gle čuda, vratiti tačno za El Clasico sa Realom 26. oktobra.

Još dva igrača neće moći igrati sa Eibarom. Ronald Araujo je poslat u svlačionicu par minuta prije Piqueovog žutog, dok je Ousmane Dembele dobio crveni nakon što je sudiji rekao da "sudi veoma loše".

Prošle sezone, Sergio Ramos je dobio dva meča suspenzije od strane UEFA-e zbog "očito namjernog žutog kartona" protiv Ajaxa.