BUNDESLIGA

NOVI KIKS ŠAMPIONA NJEMAČKE Drugi vezani šamar, ovo neće na dobro

19. 10. 2019 - 17:27 | Drugi pišu >> Fudbal

Bayern nije uspio savladati Augsburg na gostujućem terenu u 8. kolu Bundesliga.

Vodio je do samog kraja, do druge minute nadoknade, a onda je uslijedio šok za izabranike Nika Kovača.

Domaćin je poveo golom Richtera u 1. minuti, da bi gosti preokrenuli rezultat i imali pobjedu do samog kraja meča.

Lewandovski je vrlo brzo vratio egal kada je pogodio nakon asistencije Gnabryja.

Upravo je Gnabry bio taj koji je poslao loptu u mrežu u 49. minuti za prednost gostiju, ali je onda Finnbogason bio taj koji je izjednačio rezultat.

Bavarcima je ovo drugi vezani neuspjeh poslije poraza od Hoffenheima na svom terenu u prošlom kolu.

Leipzig je mogao do prvog mjesta, ali nije, pošto je Wolfsburg izjednačio pred kraj meča. Bilo je veoma neizvjesno, nije viđeno mnogo šansi, a onda je Timo Werner pogodio u 54. minuti i donio domaćima prednost. Ipak, izjednačio je Weghorst u 82. minuti.

Fortuna je pobijedila Mainz 1:0, Union Berlin sa 2:0 slavio je protiv Freiburga, a Werder i IHertha podijelili su bodove 1:1.