PREMIER LIGA

RASPADA SE FINALISTA LIGE PRVAKA Nova sramota protiv fenjeraša, tonu sve dublje i dublje

19. 10. 2019 - 18:02 | Drugi pišu >> Fudbal

Fudbaleri Tottenhama sada se već nalaze u najozbiljnijoj krizi u posljednjih nekoliko godina.

Finalista Lige prvaka iz prošle sezone danas nije uspio savladati fenjeraša Watforda na svom terenu. Rezultat je bio 1-1.

Doucoure je doveo goste u prednost u 6. minuti, a rezultat 0:1, unatoč konstantnim napadima domaćina, ostao je gotovo do samog kraja, ali je Alli uspio donijeti bod u 86. minuti.

Tottenham je na 7. mjestu, tri su meča u svim takmičenjima bez pobjede, a zabilježili su tek dva trijumfa u posljednja dva mjeseca.

Sa druge strane, Leicester je zabilježio novu pobjedu na krilima Vardyja i Tielemansa. Sa 2-1 kod kuće su pobijedili Burnley. Skočili su na drugo mjesto i najprijatnije su iznenađenje šampionata.

Chelsea je teško, ali zasluženo sa 1-0 pobijedio Newcastle i zabilježio treću vezanu pobjedu. Sa 17. bodova popeli su se na 3. mjesto.