SERIE A

ITALIJA NA NOGAMA Bologna trebala zabiti gol, a onda se ukazao BUFFON: O Gigijevoj odbrani će se danima pričati

19. 10. 2019 - 22:36 | Drugi pišu >> Fudbal

Juventus je savladao Bolognu na svom terenu u okviru 8. kola italijanskog prvenstva rezultatom 2:1 (1:1).

Cristiano Ronaldo je već nakon 19 minuta doveo domaćina u prednost, fantastično je prošao po desnoj strani, šutirao u bliži ugao i pogodio za 1:0.

Bologna se nije predavala. Igrao se 26. minut kada je lopta preko Mbayea stigla do Danila koji fantastičnim udarcem vara Buffona.

Gosti su imali povoljan rezultat sve do 54. minute kada Miralem Pjanić rješava utakmicu, dobio je loptu na 15-ak metara od gola, fantastičnim udarcem je poslao loptu u donji lijevi ugao za konačnih 2:1.

Juventus je bio bolji i nakon ovog gola, imali su par prilika, Higuain je propustio jednu, drugu Ronaldo, ali je rezultat ostao isti.

Ipak, najbolju priliku do kraja meča imala je Bologna, u 94. minuti, kada je Gianluigi Buffon senzacionalno odbranio i donio tri boda.