Fudbaleri Zvijezde 09 napustili teren u Širokom zbog fotografije Slobodana Praljka

01. 12. 2019 - 19:50 | Druga strana sporta

Na stadionu "Pecara" danas je nakratko prekinuta utakmica 18. kola Premijer lige BiH između Širokog Brijega i ekipe Zvijezda 09 iz etno sela Stanišići kod Bijeljine zbog istaknute slike osuđenog ratnog zločinca Slobodana Praljka na tribini sa domaćim navijačima.

Sudija je povukao igrače u svlačionicu nakon što navijači Širokog Brijega "Škripari" nisu poslušali upozorenje i sklonili Praljkovu sliku.

Utakmica je prekinuta u 32. minutu, a nastavljena je pet minuta kasnije, kada su "Škripri" napustili tribinu i sklonili sliku i transparente, javili su federalni mediji.

Prekid utakmice dogodio se u trenutku kada je domaća ekipa vodila rezultatom 2:0.

U petak su se navršile dvije godine od izricanja haške presude hercegovačkoj šestorci - vojnim i civilnim liderima Herceg Bosne za ra.tni zlo..in u BiH.

Praljak, koji je neko vrijeme bio načelnik Glavnog štaba Hrvatskog vijeća odbrane, nakon izricanja kazne popio je otrov u sudnici Haškog tri,binala.