SERIE A

MEČ O KOJEM ĆE SE PRIČATI Nevjerovatni Cagliari gubio 1-3 pa slavio golom u 96. minuti

02. 12. 2019 - 22:43 | Drugi pišu >> Fudbal

U posljednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A, Cagliari je pred svojim navijačima savladao ekipu Sampdorije sa 4:3, iako su gosti vodili sa 2:0 i 3:1!

Prvo poluvrijeme obilježio je penal za goste, koji je u gol pretvorio Fabio Quagliarella. Isti igrač je u 52. minuti asistirao Ramirezu za velikih 2:0 u korist Sampdorije.

Ali, pravo ''ludilo'' tek počinje.

Igrao se 69. minut, kada je Cigarini asistirao Nainggolanu, koji je vratio nadu domaćima, ali samo minut kasnije Quagliarella postiže svoj drugi gol za 3:1 i činilo se tada da su Đenovljani na pragu velikog trijumfa.

Ali, umjesto toga, uslijedio je veliki preokret.

Joao Pedro je u 75. i 76. minuti šokirao goste, donijevši Cagliariju ekspresno izjednačenje.

Naravno, domaći su tada vidjeli svoju šansu da dođu i do pobjede u ovom meču, sam finiš donio je njihov pritisak, a u šestoj minuti nadoknade Cerri pogađa za 4:3 u korist Cagliarija i ''ludnicu'' na tribinama i na terenu.

Cagliari se ovom pobjedom vratio na 4. mjesto na tabeli, a Sampdorija je ostala na 17. poziciji.