Rezultat 2:3

Preokretom u finišu Hajduk uzeo pobjedu Dinamu

12. 07. 2020 - 23:15 | Fudbal

U derbi susretu 34. kola 1. HNL, Hajduk je kao gost na Maksimiru pobijedio Dinamo rezultatom 2:3.

Dinamo je poveo golom Ivanušeca u 13. minuti, a samo desetak minuta kasnije Mijo Caktaš je promašio penal za Hajduk. Ipak, Splićani su došli do izjednačenja u 31. minuti preko Čuića.

Dinamo Zagreb savladao Hajduk za finale Kupa Hrvatske | Novi.ba

Crveni karton u finišu prvog poluvremena zaradio je bh. reprezentativac Amer Gojak, koji je tako svoju ekipu ostavio na cjedilu u nastavku.

U samo pet minuta skupio je dva žuta kartona, a drugi je dobio zbog udaranja laktom.

Oršić je postigao pogodak za 2:1 Dinama u 61. minuti nakon nove greške Juranovića. Drugim pogotkom Čuić je u 81. minuti izjednačio rezultat na 2:2, a konačnih 2:3 postavio je Jairo pet minuta kasnije za veliko slavlje Splićana.