ZAVRŠEN SUSRET MANCHESTER- KOPENHAGEN! VAR u centru pažnje, Crveni đavoli nekako do polufinala Europa lige

10. 08. 2020 - 23:43 | Fudbal

U 21 sat počeo je duel Manchester Uniteda i Kopenhagena na stadionu u Kelnu, a pobjednik se plasirao u polufinale Evropske lige. Susret je završen rezultatom

screenshot-1

Ole Gunnar Solskjaer je izveo poprilično jak sastav, s tim da je ostao dosljedan i opet na gol stavio Romera umjesto De Gee.

U 45. minutu  Mančester je stigao konačno do gola, strijelac je Mejson Grinvud, ali je on poništen zbog ofsajda.  VAR je nemilosrdan, ali pravedan večeras u Kelnu.

Susret Mančestera i Kopenhagena na poluvremenu završio je rezultatom 0-1.

U dva minuta 62' i 64' Manchester je dobio dva žuta kartona, igrači Eric Bailly i Harry Maguire, dok se u 75' i 77'

Manchester je imao veći posjed lopte, šuteva ali  nažalost nijedan nije zatresao mreže.

U 80. minuti sudac Clement Turpin dao je znak za VAR, ali je ustnovljeno da nema penala.

Devedeset minuta nije bilo dovoljno da odluči pobjednik, pa je  označen kraj drugog poluvremena i počeli su produžeci.

U 90' Anthony Martial je imao sjajnu šansu u petercu i pucao u donji desni kut, ali je Karl-Johan Johnsson to fantastično obranio.

Bruno Fernandes  je u 95'  realizirao penal, te tako postigao gol za ekipu Manchestera, rezultat je 1:0.

Utakmica je odlučena nakon produžetaka i to je sve za danas, finalan rezultat je 1:0.

Manchester će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Seville i Wolverhamptona. Oni svoj četvrtfinalni meć igraju u utorak.