Tampa Bay izborio finale NHL-a: Borba za Stanley Cup protiv Dallasa nakon 16 godina bez trofeja

18. 09. 2020 - 11:02 | Ostali sportovi

U finalu doigravanja NHL lige u Edmontonu igrat će hokejaši Tampa Bay Lightninga i Dallas Starsa.

Dallas je svoj posao u finalu Zapada završio još početkom ove sedmice, a sada mu se u velikom finalu pridružila i ekipa Tampa Bay nakon što je u finalu Istoka pobijedila New York Islanderse 4:2. Odlučujući, četvrti bod Tampa je osvojila sinoć pobijedivši nakon produžetka 2:1.

Islandersi su poveli u petoj minuti golom Devona Toewsa, no samo dvije minute kasnije bilo je 1:1, a gol za izjednačenje zabio je Victor Hedman. Do kraja utakmice golmani su briljirali i više nije bilo golova. Posebno se istaknuo golman New Yorka Semjon Varlamov sakupivši čak 46 obrana.

Međutim, ni on nije mogao ništa u 13. minuti produžetka kada je Anthony Cirelli zabio za pobjedu i ulazak u finale.

“Emocije su velike, igranje u finalu Stanley Cupa san je svakog djeteta. Spremni smo. Bit će to uzbudljivi dani”, kazao je strijelac pobjedničkog gola.

Posljednji i jedini NHL naslov floridska momčad je osvojila 2004. godine, a igrala je i finale 2015. izgubivši od Chicago Blackhawksa.

Dallas je na Zapadu u finalu pobijedio Vegas Golden Knightse 4:1 izborivši svoje peto finale. Jedini naslov Starsi su osvojili 1999.

Finale se također igra na četiri pobjede, a prva utakmica na rasporedu je u noći sa subote na nedjelju.