SLAVLJE ŽELJEZNIČARA Radnik poveo na Grbavici, pa pao

31. 10. 2020 - 21:22 | Drugi pišu >> Fudbal

Željezničar je napravio sjajnu uvertiru za veliki gradski derbi protiv Sarajeva, jer je na Grbavici nakon preokreta savladao Radnik sa 3:1.

Bijeljinski tim je poveo u 15. minuti. Milan Vušurović je sjajno šutirao, lopta se odbila od Ikića promijenila putanju i završila u mreži.

Željezničar je nakon toga krenuo nešto agresivnije a terensku inicijativu je krunisao izjednačenjem u 34. minuti. Semir Štilić je dobro šutirao, golman Kozić nešto lošije reagovao i lopta je završila u mreži.

Radnik je u 40.minuti mogao da dođe do nove prednosti. U sjajnoj šansi se našao Nedim Mekić koji je izašao sam pred Erića, ali je golman Željezničara odbranio.

U finišu prvog dijela sarajevski tim je došao do preokreta. Miličević je sa 25 metara odlično šutirao i Kozić je bio nemoćan.

U nastavku je bijeljinski tim imao blagu inicijativu, ali bez pravih šansi. Do kraja je Željezničar uspio još jednom zatresti mrežu gostiju. Veselinović je proigrao Lendrića, a ovaj poslao loptu u praznu mrežu za konačnih 3:1.