OSASUNA - ATLETICO 1:3 Pobjeda za anale La Lige u režiji mladog fenomena

31. 10. 2020 - 22:15 | Drugi pišu >> Fudbal

Atletico je pobjedom kod Osasune (3:1) u osmom kolu Primere ušao u povijest španjolskog prvenstva, iako je igrao bez do večeras najboljeg strijelca Luisa Suareza.

Joao Felix postigao je golove u 43. minuti iz penala te u 69. minuti iz igre. Mladi (20) Portugalac, koji je još i promašio jedan penal, prvi put u karijeri je postigao po dva gola na dvije utakmice zaredom.

Drugim na ovoj utakmici došao je do pet golova ove sezone te tako pretekao Suareza. Felix briljira u drugoj sezoni u Atleticu, u kojoj se riješio pritiska etikete "klinca od 125 milijuna eura" koja ga je pratila prošle sezone, nakon što je iz Benfice došao za navedeni iznos.

U 80. minuti Ante Budimir smanjio je prvim golom za novi klub, a potvrdu pobjede gostiju donio je Lucas Torreira u 88. minuti.

Atleticu je ovo 22. utakmica zaredom bez poraza u La Ligi, čime je izjednačio četvrti najbolji niz u povijesti najjače europske lige. Bolji od aktualnog Atletica i Deportiva iz 1994. samo su Real, koji je 1988./1989. bio 31 utakmicu bez poraza, pa Real Sociedad s 38 utakmica bez poraza 1979./1980. te Barcelona koja 2017. i 2018. nije izgubila čak 43 utakmice zaredom.