PREMIJER LIGA BIH

Sloboda u samom finišu do velikog boda na Grbavici, novi kiks Plavih

21. 11. 2020 - 16:50 | Drugi pišu >> Fudbal

Željezničar i Sloboda podijelili su bodove u 15. kolu Premijer lige BiH na Grbavici. Rezultat je bio 2:2, a vidjeli smo veoma dobar meč.

Početak utakmice pripao je Slobodi. Gosti iz Tuzle došli su do ranog vodstva već u drugoj minuti kada je Alen Kurtalić nakon kornera pogodio za 0:1.

Međutim, Plavi su do poluvremena poravnali rezultat, a Said Husejinović je u nastavku pogodio prečku Erićevog gola.

Plavi su zasluženo stigli do izjednačenja u 22. minuti. Semir Štilić je šutirao, a lopta se od Luke Juričića odbila u gol gostiju za 1:1.

U drugom dijelu domaći stižu do potpunog preokreta, da bi Sloboda u finišu meča izborila remi.

tilić se u 75. minuti na asistenciju Samira Bekrića upisao u strijelce i donio potpuni preokret svom timu.

Sloboda se nije predavala i to im se isplatilo u 89. minuti kada je nakon duge akcije Alić matirao Erića za 2:2 i još jedan šok na Grbavici. Bio je to pravi slalom kroz izuzetno lošu odbranu domaćih.