Sjajni Haland postigao četiri gola u pobjedi Dortmunda nad Herthom

21. 11. 2020 - 22:46 | Drugi pišu >> Fudbal

Borussia Dortmund je u gostima rezultatom 5:2 pobijedila Herthu u 8. kolu Bundeslige.

Briljirao je Haland koji je postigao čak četiri pogotka i sada s 10 ligaških golova zauzima drugo mjesto na listi najboljih strijelaca prvenstva iza Lewandowskog koji je postigao 11 golova. Treće mjesto dijele Kramarić i Alario koji su postigli po sedam golova.

Hertha je povela preko Cunhe u 33. minuti, a Dortmund je do izjednačenja stigao u 47. minuti kada je Haland postigao svoj prvi gol.

Samo dvije minute kasnije Haland je pogodio za preokret, a treći gol postigao je u 62. minuti.

Za 4:1 pogodio je Guerreiro u 70. minuti da bi devet minuta kasnije Cunha iz penala smanjio na 4:2.

Haland je uzvratio u istoj minuti kada je na asistenciju Bellinghama postavio konačnih 5:2.

Dortmund je drugi na tabeli s 18 bodova, a prvi je Bayern s bodom više. Hertha je 13. sa sedam bodova.