ARSENAL - WOLVERHAMPTON 1:2 Novi poraz Arsenala, velikan na 14. mjestu Premierlige

29. 11. 2020 - 22:24 | Drugi pišu >> Fudbal

Arsenal je nastavio s lošim igrama ove sezone. Londonski klub u 10. kolu Premierlige izgubio je na svom terenu 1:2 od Wolverhamptona.

Gosti su na Emiratesu poveli u 27. minuti kada je Neto zabio iz odbijanca nakon što je Podence pogodio gredu. Tri minute kasnije Arsenal je izjednačio, Willian je ubacio s desne strane, a Gabriel, koji je prije dvije godine bio u Dinamu, zabio je nakon sjajnog skoka.

Pobjedu Wolverhamptonu i skok na šesto mjesto donio je Podence nakon još jednog odbijanca poslije udarca Neta i nesigurne reakcije domaćeg vratara Lena. Do kraja utakmice Arsenal je propustio izjednačiti preko Nelsona i Aubameyanga čiji su udarci iz dobrih pozicija bili neprecizni.

Arsenalu je ovo peti poraz sezone. U posljednjih šest utakmica osvojio je samo četiri boda i nalazi se na 14. mjestu ljestvice.