Rojs sa penala promašio pobjedu; i Lajpcigu samo bod

16. 01. 2021 - 17:44 | Drugi pišu >> Fudbal

U pet duela 16. kola Bundeslige vidjeli smo u subotu popodne samo osam golova i to na tri meča, dva su završena bez golova.

Borusija Dortmund i Majnc odigrali su neriješeno 1:1.

Milioneri su poveli već u drugom minutu, ali je gol Erlinga Holanda poništen zbog ofsajda nakon intervencije iz VAR sobe.

Igrao se 57. minut kada je Majnc poveo preko Oztunalija, a na odgovor Borusije čekalo se do 73. minuta kada je za izjednačenje mrežu zatresao Munije.

Samo tri minuta kasnije domaći su imali priliku da preokrenu meč i dođu do pobjede, ali je Marko Rojs promašio penal.

Dortmund sada na četvrtom mjestu na tabeli ima 29 bodova, koliko ima i trećeplasirani Bajer. Majnc na 17. mjestu ima sedam bodova.

Volfsburg i Lajpcig takođe su igrali nerokešeno, ali je ovaj duel završen rezultatom 2:2.

Lajpcig je poveo nakon samo pet minuta igre preko Mukielea, da bi usledio preokret Volfsburga koji je izjednačio u 22. minutu golom Vegorsta i poveo u 35. preko Štefena.

Orban je u 54. minutu Lajpcigu doneo bod u ovom meču.

Lajpcig na drugom mestu ima 32 boda, jedan manje od Bajerna koji ima i meč manje. Volfsburg je ostao na šestom mestu sa 26 bodova.

Verder je rezultatom 2:0 pobijedio Augzburg.

Na gol se u ovom meču čekalo sve do 84. minuta kada su domaći poveli preko Gebre Selasija, a nepuna tri minuta kasnije mrežu Augzburga zatresao je i Agu za konačnih 2:0.

Verder su tri osvojena boda dovela a 12. mjesto na tabeli (18 bodova), Augzburg ostaje 11. sa 19.

Dva preostala meča odigrana u istom terminu završena su bez golova: Keln – Herta, Hofenhajm – Arminija.