ŠPANIJA

SJAJNA PARTIJA ZMAJA Sulejmanović briljirao u trijumfu nad Gran Kanarijom

17. 01. 2021 - 16:06 | Košarka

Bosanskohercegovački reprezentativac Emir Sulejmanović pružio je odličnu partiju u 20. kolu ACB lige. Ekipa Iberostar Tenerife je savladala Herbalife Gran Kanariju rezultatom 108:87.

Prva četvrtina pripala je Gran Kanariji rezultatom 27:24, ali su Tenerife i Sulejmanović preokrenuli i dobili dobili naredne tri četvrtine, i trijumfovali u ovoj zanimljivoj utakmici.

Tenerife je do pobjede vodio Baterfajld (Butterfield) s 21 poenom i četiri skoka, a i Emir je briljirao i za nešto manje od 18 minuta provedenih na parketu upisao 18 poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

U timu Gran Kanarije najbolji je bio Kilpatrik (Kilpatrick) s 22 poena. Naredni protivnik u Endesi za Tenerife bit će BAXI Manresa u nedjelju 24. januara od 13 sati.