AUSTRALIAN OPEN

Osaka je ponovo kraljica Melburna! Japanska teniserka pregazila Amerikanku za drugi trofej u Australiji

20. 02. 2021 - 11:15 | Tenis

Dugo je ženski tenis čekao na nekoga ko će u kontinuitetu pružati sjajne rezultate, kao što je to svojevremeno radila Serena Vilijams. I dok je iskusna Amerikanka već polako na zalasku karijere, sa druge strane, djeluje da neće morati da se brine za nasljednicu. Naomi Osaka je ubjedljivom pobjedom protiv Dženifer Brejdi za nešto više od sat vremena igre došla do svog drugog trofeja na Australijan openu – 2:0 (6:4, 6:3).

Prethodnu titulu u Melburnu, japanska teniserka, osvojila je 2019. godine. U međuvremenu, trofej na Australijan openu osvojila je Sofija Kenin, koja je ovoga puta eliminisana u ranijoj fazi turnira. Pored toga, Osaka ima još dva trofeja na US openu, dok na Rolan Garosu i Vimbldonu još nije uspjela da napravi neki veći rezultat i tu joj je najbolji plasman treća runda.

Njena rivalka, Dženifer Brejdi nikada ranije nije uspjela da se domogne finala na nekom Gren slemu, a najbliža tome bila je na minulom US openu, gdje je faktički igrala na domaćem terenu. Tada je poražena u polufinalu, a zanimljivo je da je prije dvije godine na Australijan openu došla do polufinala, ali u dubl konkurenciji.

Ovoga jutra, ipak, nije bilo spasa od moćne Naomi Osake, koja je na ovaj turnir došla kao treći nosilac. Prvi set je, doduše, uglavnom bio prilično ujednačen. Polovinom ovog dijela igre dvije teniserke su razmijenile po brejk, da bi japanska igračica odlučujući udarac zadala baš onda kada je Brejdi servirala za opstanak.

Deseti gem prvog seta otišao je u đus, da bi nakon toga Naomi Osaka dograbila svoju prvu set loptu, koju je ujedno i iskoristila, pa je nakon 43 minuta igre došla na samo jedan set od pehara na prvom velikom turniru u sezoni.

Ako je postojalo pitanje oko toga ko će osvojiti prvi set, u drugom se to pitanje uopšte nije ni dalo staviti na dnevni red. Naomi Osaka je krenula nevjerovatno, za nekih 20 minuta igre je dva puta oduzela servis svojoj protivnici i povela je s velikih 4:0.

Uspjela je, doduše, Brejdi da se trgne i da djelimično iznenadi rivalku kada je prišla na 4:2 i uzvratila jednim brejkom, ali to je bilo to. Japanka je meč bez ikakvih problema privela kraju, osvojila drugi set rezultatom 6:3 i došla do četvrtog trofeja na Gren slemovima u karijeri.