Utakmice u okviru Serie A

Nakon odigrane dvije zaostale utakmice Inter sve sigurnije korača ka tituli, Juventus uspješniji od Napolia

07. 04. 2021 - 20:51 | Fudbal

U prvom susretu Inter je uspješno savladao ekipu Sassuola sa 2:1, a ovom pobjedom Nerazzurri su još korak bliže do titule prvaka Italije.

Prvi pogodak postigao je Romelu Lukaku u desetoj minuti utakmice. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao. U nastavku Inter je i udvostručio svoju prednost, ovoga puta Lukaku je asistirao, a Lautaro Martinez je pogodio za 2:0.

Utješni pogodak za Sassuolo stigao je u 85. minuti utakmice, a tada je Hamed Traore pogodio mrežu Intera i ublažio večerašnji poraz.

U drugoj utakmici Juventus je bio bolji od Napolija na svom stadionu, a rezultat je bio identičan 2:1. Prvi pogodak postigao je Cristiano Ronaldo u 13. minuti utakmice i tako postavio konačan rezulta prvog poluvremena od 1:0.

U nastavku utakmice Stara dama je bila bolji protivnik pa je stigla i do drugog pogotka, a ovoga puta strijelac pogotka bio je Paulo Dybala u 73. minuti. Utješni pogodak za Napoli desio se u 90. minuti utakmice, kada je sa penala siguran bio Lorenzo Insigne.