Odličan meč Manaja

Prije nekoliko dana poručili da će ga prodati, a on danas zabio hat-trick

21. 07. 2021 - 22:25 | Fudbal

Barcelona je danas u pripremnoj utakmici pobijedila Gimnastic sa 4:0, a briljirao je albanski napadač Rey Manaj.

Katalonski klub je igrao u dva različita sastava u današnjoj utakmici, a mnogo bolji utisak ostavili su fudbaleri koji su nastupili u drugom poluvremenu u kojem smo vidjeli sve golove.

U prvom poluvremenu u kojem je nastupio i Miralem Pjanić ekipa Barcelone imala je nekoliko dobrih prilika, ali golova nije bilo.

Međutim, u nastavku meča igrači koji su dobili šansu su to znali da iskoriste, te su slomili otpor Gimnastica i na kraju uspjeli da upišu pobjedu sa 4:0.

U centru pažnje našao se posebno albanski napadač Rey Manaj koji je odigrao fantastičnu u drugom dijelu. On je zabio hat-trick i pokazao da se radi o odličnom igraču.

Manaj je prvo u 60. minuti postigao golčinu za 1:0, dok je u samom finišu meča uspio da zabije još dva gola.

Španski mediji bruje o igri ovog 24-godišnjaka koji je stigao u Barcelonu početkom 2020. godine iz Albacetea, ali nikada nije dobio šansu u prvom timu, te je igrao za Barcu B.

Prije svega nekoliko dana u katalonskom klubu su potvrdili da je Manaj na prodaju, a on je danas svima njima začepio usta jer je odigrao fantastičnu utakmicu i zabio hat-trick.

Nakon utakmice navijači Barcelone su pokrenuli lavinu komentara i pohvala na računa Albanca i poručili su da je on zaslužio da ostane u klubu i konačno dobije šansu u prvom timu.

Međutim, da li će se Ronald Koeman i Joan Laporta predomisliti nakon ove utakmice i njegove briljantne igre sigurno ćemo saznati jako brzo.

Inače. Manaj je ponikao u Sampdoriji, a svojevremeno bio je član i Intera gdje također nije dobio pravu šansu. Na ljeto 2019. godine iz Intera je za dva miliona prešao u Albacete, a samo šest mjeseci kasnije stigao je u Barcu B.

U dresu reprezentacije Albanije debitovao je 2015. godine i uspio je odigrati 24 utakmice, te postići šest golova.