Džumhur slavio u prvom kolu turnira u Trstu

28. 07. 2021 - 16:43 | Tenis

Najbolji bh. teniser pobjedom je startovao na challenger turniru u talijanskom Trstu.

screenshot-13
Džumhur, inače prvi nosilac turnira, u prvom je kolu bio bolji od 210. igrača na ATP listi, Argentinca Andree Collarinija sa 2:0 (po setovima 6:0, 7:5).

Prvi je set bio jednosmjerna ulica u kojoj je naš teniser uvjerljivo slavio sa tri brejka, dok je u drugom setu uz malo više muke također uspio da slavi nakon 98 minuta igre.

U narednom kolu naš najbolji igrač će snage odmjeriti sa srbijanskim teniserom Peđom Krstinom koji je identičnim rezultatom kao Džumhur u prvom kolu bio bolji od Viktora Đurasovića iz Norveške.

Džumhuru je ovo prvi meč nakon odlično odigranog turnira u Umagu u kojem je u četvrtfinalu bio zaustavljen od Francuza Gasqueta.