Tokio 2021

Hrvatski dvojac u veslanju osvojio zlato, srpski veslači peti

29. 07. 2021 - 08:24 | Ostali sportovi

Hrvatski dvojac bez kormilara Valent i Martin Sinković ubjedljivo su osvojili prvo mjesto s vremenom 6:15,29 na Olimpijskim igrama u Tokiju, dok je srpski dvojac Miloš Vasić i Martin Mačković zauzeo peto mjesto.

Braća Sinković su nakon zlata u Rio de Žaneiru osvojili još jedno zlato i to veoma ubjedljivo. Od samog početka trke bili su vodeći i pobjegli su ostalim veslačima za dvije dužine čamca. Kasnije su im Rumuni prišli, ali Marijuš Kozmuk i Ciprijan Tudoša su na kraju završili kao drugi s vremenom 6:16,58, dok su treći bili Danci Frederik Vistavel i Joakim Suton (6:19,88).

Četvrti je bio par iz Kanade, a Vasić i Mačković su i pored ogomnih problema pred sami početak Igara, kada je Miloš bio preko deset dana u karantinu zbog virusa korona, ispunili svoj cilj ulaskom u finale, ali više od petog mjesta nisu mogli. Šesto mjesto je zauzela selekcija Španije.